Liniștea de sâmbătă dimineața

Există o carte ” Liniștea de sâmbata seara”. La Sucevița am întâlnit liniștea de sâmbătă dimineața. Aceste momente au fost suficiente pentru a-mi aminti un verset din Isaia: „Lucrarea neprihănirii va fi pacea, roada neprihănirii: odihna și liniștea pe vecie. (Isaia 32:17 )”
Aici între ziduri este o liniște care se traduce prin lipsa zgomotului. Liniștea interioară însă este o roadă, un efect generat de prezența neprihănirii care se capătă prin credința în Fiul lui Dumnezeu. Când ai o astfel de credință indiferent de împrejurări poți experimenta liniștea.
Zile liniștite să aveți !

20140830-110648.jpg

20140830-110709.jpg

20140830-110742.jpg

20140830-110757.jpg

20140830-110809.jpg

Acest articol a fost publicat în DIVERSE. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

3 Responses to Liniștea de sâmbătă dimineața

  1. Avatarul lui Bogdan Bogdan spune:

    Cum altfel poate sa fie in Ziua Domnului? Liniste si pace sa aveti in continuare in aceasta zi sfanta! Fiti binecuvantat!

  2. Unul considera o zi mai deosebita decat celelalte. Pentru altul toate zilele sunt la fel.
    Aluzia ta este evidenta si se refera la o anume zi, insa fiecare zi primita in dar trebuie apreciata si rascumparata.

  3. Avatarul lui Bogdan Bogdan spune:

    Asa este, comentariul meu era aluziv la ziua de Sabat. Dar nu cu rautate am spus-o, ci cu dragoste. Mai departe nu am de gand sa merg, nu vreau sa starnesc certuri. Va respect munca depusa pe acest site. Pace sfanta sa aveti!

Lasă un comentariu