CAMBRIDGE Young Learners of English – Filadelfia, Suceava

Sambata, 19 mai, in urma unui acord de parteneriat cu British Council din Iasi, s-a desfasurat la Scoala Crestina Filadelfia examenul CAMBRIDGE Young Learners of English, la care au participat 18 elevi din scoala noastra din clasele aII-a – a V-a.  Avand in vedere ca e prima scoala din orasul nostru care organizeaza examenul acesta pentru copii, sunt recunoascatoare atat parintilor acestor copii (pentru increderea acordata) cat si elevilor, care au avut curajul sa sustina examenul. Acestia sint elevii care vor obtine prima lor diploma Cambridge peste 30-40 de zile:

clasa a II-a: Chibici Cosmin, Clipa Naomi, Mazare Vladimir

clasa a III-a: Capra Iolanda, Ilciuc Miruna, Nichifor Teodor

clasa a IV-a: Danilet Brandon, Irimiciuc Amedeea, Lazar Rebeca, Polocoser Naomi

clasa a V-a: Andrei Alexandra, Capra Claudiu, Clipa Andreea, Cuciureanu Vlad, Ilciuc Vlad, Polocoser Rebeca, Serban Flavius, Tucaliuc Alexandru.

Examenul a avut trei probe: audio (listening), scris (reading and writing) si oral (speaking).
Sper ca numarul mare de elevi inscrisi la acest examen pentru copii sa-i provoace si pe cei de la gimnaziu si liceu sa isi doreasca sa-si aprofundeze cunostintele de engleza si sa le testeze printr-un examen a carui diploma e valabila toata viata.

profesor  Mihaela Ciubotar

Acest articol a fost publicat în DIVERSE. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s